Skrobie

Komponenty dla przemysłu spożywczego

Skrobia ryżowa

skrobia ryżowa powstaje w procesie mielenia ziaren ryżu białego lub brązowego. Skrobia ryżowa jest produktem bezglutenowym który może z łatwością zastąpić skrobię pszenną. Produkt ten charakteryzuje się dużą zawartością błonnika dzięki czemu jest doskonałym produktem dla ludzi cierpiących na zaparcia lub z wysokim poziomem cholesterolu. Skrobia ryżowa jest również bogata w witaminy z grupy B oraz magnez żelaz i cynk.

Skrobia pszenna

skrobia pszeniczna to produkt otrzymywany z pszenicy w procesie wielostopniowego mielenia, separowania i wymywania. Dzięki wysokiej zdolności wiązania wody skrobia pszenna jest wykorzystywana w przemyśle spożywczym jako doskonały wypełniacz. Skrobia pszeniczna pozytywnie wpływa na teksturę produktów spożywczych, poprawia także stabilność produktu gotowego podczas przechowywania oraz obróbki termicznej. Skrobia pszenna jest szeroko stosowana do produkcji produktów mięsnych, garmażeryjnych, piekarnictwie, w konserwach warzywno – mięsnych i rybnych a także koncentratach spożywczych. Jest również wykorzystywana do produkcji wyrobów bezglutenowych.

Skrobia grochowa

skrobia grochowa jest doskonałą alternatywą dla produktów glutenowych. Skrobia grochowa ma szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym i wykorzystywana jest do produkcji wyrobów mięsnych, potraw wegetariańskich, przetwórstwie rybnym, piekarnictwie, produkcji zup i sosów, żywności sportowej a także bezglutenowej.

Skrobia ziemniaczana

Skrobia ziemniaczana dzięki swym właściwościom zagęszczającym i spulchniającym ma szerokie zastosowanie w przemyśle spożywczym. Skrobia ziemniaczana używana jest do produkcji w branży piekarniczej, wypieku ciast, zup i sosów. Wykorzystywana jest także przy produkcji kisielów i budyniów, makaronów oraz koncentratów spożywczych.

Skrobia tapiokowa

Skrobia tapiokowa jest produktem który pozyskiwany jest z manioku, rośliny o bulwiastych korzeniach rosnącej w klimacie gorącym i podobnym do naszych ziemniaków. Uzyskiwana jest poprzez zmielenie manioku, wyciśnięcie płynu bogatego w skrobię, a następnie odparowanie z niego wody. Skrobia tapiokowa ma właściwości zagęszczające, jest produktem bezglutenowym oraz nie zawiera substancji uczulających. Dzięki czemu skrobia tapiokowa jest szeroko wykorzystywana w produkcji artykułów spożywczych przeznaczonych dla wegetarian, wegan oraz produktów hipoalergicznych.